Montaż systemów alarmowych w Warszawie – o czym warto wiedzieć

Montaż systemów alarmowych w Warszawie ma bezpośrednie znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników posesji. Niezależnie od tego, czy mówimy o firmie, placówce służby zdrowia, banku, czy o prywatnej posesji. W każdym z tych miejsc konieczne jest zastosowanie co najmniej minimum nadzoru, dzięki czemu możliwa będzie szybka reakcja na pojawiające się zagrożenia.

Jak działa system alarmowy?

Zadaniem systemu alarmowego jest powiadomienie właściciela posesji o występującym zagrożeniu. Powiadomienie może być w formie sygnału świetlnego lub dźwiękowego. Sprawnie działający system alarmowy ma za zadanie odstraszać potencjalnych włamywaczy. Oprócz potencjalnych intruzów na podwórku system alarmowy może informować również o pożarach, zalaniach, ulatnianiu się gazu lub czadu. Bardziej zaawansowane systemy mogą być wyposażone również w funkcję smart home, czyli zarządzać oświetleniem, bramą automatyczną, domofonem, itd. 

W przypadku montażu systemów alarmowych w Warszawie od Beta Security wszelkie sygnały z systemu są przesyłane do całodobowej centrali, gdzie podlegają analizie, a następnie, jeśli zachodzi taka potrzeba, na miejsce wysyłany jest patrol interwencyjny. Usługa taka jest przydatna nie tylko w przypadku przedsiębiorstw, lecz także i domów prywatnych. 

Jak przebiega montaż systemu alarmowego?

Obecnie dużą popularnością cieszą się systemy bezprzewodowe, powoli wypierając tradycyjne modele przewodowe. Tutaj poszczególne elementy systemu połączone są poprzez sygnał radiowy, a do tego montaż może być wykonany samodzielnie, bez pomocy monterów. Do jego przeprowadzenia nie jest potrzebne kucie ścian, co dodatkowo obniża koszty instalacji. Wszelkie ustawienia możesz skonfigurować samodzielnie na swoim telefonie lub tablecie. Co więcej, system bezprzewodowy umożliwia sprytne ukrycie elementów instalacji we wnękach ścian, nie obniżając dzięki temu estetyki pomieszczenia.

Na co warto zwrócić uwagę w czasie montowania systemu alarmowego?

Podczas montażu jedną z najważniejszych kwestii jest to, że czujniki mają zasięg działania do ok. kilkunastu metrów. Do tego czujniki najlepiej wykrywają ruch prostopadły do swojej osi, dlatego też powinny być skierowane bokiem w stronę okna i drzwi. W przypadku czujników otwierania drzwi lub okien powinny one być zamontowane przeciwlegle do skrzydła lub zawiasów, dzięki czemu zadziałają natychmiast przy próbie podważenia. 

Dlaczego montaż systemów alarmowych w Warszawie jest potrzebny?

Liczba mieszkańców Warszawy wciąż rośnie. Według danych statystycznych GUS z 2021 roku liczba ta wynosi już 1,86 mln. Przy tak dużej ilości ludzi w jednym mieście konieczne jest skuteczne zabezpieczenie posesji na różne możliwe ewentualności. Skutecznie działający system alarmowy może pomóc zabezpieczyć placówkę przed takimi zdarzeniami, jak:

  • zalanie
  • pożar
  • brak i powrót zasilania
  • napad
  • włamanie
  • sabotaż
  • identyfikacja użytkownika
  • zazbrojenie systemu
  • rozbrojenie systemu

Szybka identyfikacja rodzaju zagrożenia pozwoli na sprawną reakcję centrum zarządzania i wysłanie na miejsce zdarzenia znajdującego się najbliżej patrolu interwencyjnego, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego lub policji i innych współpracujących służb. 

monitoring

Zalety instalacji systemu alarmowego

Ważnym plusem tego typu rozwiązania jest możliwość zdalnego nadzoru posesji – masz wgląd w to, co się dzieje w domu lub firmie podczas Twojej nieobecności, choćby poprzez możliwość otrzymywania powiadomień o ewentualnych zajściach. Co więcej, dobrze skonfigurowany system może pomóc również monitorować przepływ osób i zabezpieczać dostęp do miejsc wymagających szczególnej ochrony. Nowoczesne systemy ochrony mogą być również rozbudowane o dodatkowe rozwiązania, jak choćby wideopatrol czy też wideoweryfikacja, dzięki której możliwe będzie odczytywanie i zapisywanie numerów tablic rejestracyjnych, a także twarzy użytkowników i potencjalnych intruzów.