Joga dla początkujących – jak zacząć?

Odpręża umysł i ciało. Pozwala zapomnieć o problemach codzienności i skupić się na sobie. Ułatwia znalezienie spokoju i harmonii, a przy tym doskonale wpływa na ciało. Joga, bo o niej mowa, to zbawienie dla kręgosłupa, ale nie tylko. Jak zacząć jogę? Przeczytaj nasz krótki poradnik jak zacząć praktykować jogę.

Możesz żyć szczęśliwie, zdrowo i w zgodzie ze sobą. Wystarczy, że zaczniesz regularnie praktykować jogę. Pierwsze kroki zawsze są trudne, ale joga dla początkujących to świetna przygoda, która otwiera mnóstwo drzwi. Kurs jogi znajdziesz w Warszawie i nie tylko. Na Mokotowie studio Joga Balans – relaksujące miejsce z profesjonalnymi zajęciami dla każdego. Joginki i jogini tworzą wspaniałe społeczności, do których warto dołączyć.

joga

Pozytywne nastawienie

Joga dla początkujących to aktywność, która wymaga zaangażowania nie tylko fizycznego, ale także mentalnego. Interesuje Cię joga kręgosłupa, aby poprawić sylwetkę? A może szukasz relaksującej formy aktywności? Joga sprawdzi się idealnie, ale pamiętaj, że ćwiczenia musisz wykonywać regularne. Potrzebujesz motywacji? Koniecznie wybierz zajęcia w grupie. W stolicy codziennością jest po pracy pójście na kurs jogi. Warszawa jest w tym temacie liderem. Zajęcia pod okiem profesjonalisty to bezpieczeństwo, że ćwiczenia są wykonywane poprawnie. Tylko wtedy, praktykowanie jogi ma sens. Wie o tym każdy świadomy jogin.

Zalety z praktykowania jogi

Joga to aktywność, która wzmacnia poszczególne mięśnie, rzeźbi sylwetkę oraz ją wysmukla, a dodatkowo uczy medytacji. Udając się na kurs jogi możesz liczyć na wzmocnienie fizyczne i psychiczne, nabranie świadomości własnego ciała oraz zdobycie cennej umiejętności szybkiej regeneracji umysłu. To wszystko zapewni Ci joga ogólna. Jeśli interesują Cię ćwiczenia związane z rozciąganiem i wzmacnianiem odcinku szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, krzyżowego i guzicznego, idealnym wyborem będzie dla Ciebie joga kręgosłupa.

Kurs jogi – niezbędne akcesoria

Wspominaliśmy, że zajęcia pod okiem doświadczonego instruktora to większe bezpieczeństwo. Kluczową kwestią jest także fakt, że kurs jogi w Warszawie to okazja do nawiązania nowych przyjaźni, wzajemnego motywowania się oraz możliwość do… wymiany doświadczeń. Więc kiedy już znajdziesz dobrą szkołę jogi w okolicy, warto zaopatrzyć się w podstawowe wyposażenie na zajęcia z jogi dla początkujących. Jaką matę i strój wybrać na jogę?

Mata do jogi

Podstawowe wyposażenie każdej joginki i jogina to porządna mata do jogi. Joga to ćwiczenia, które zwłaszcza na kursach początkujących, muszą być wykonywane poprawnie. Wysokiej jakości mata zapewni, że nie będziemy się ślizgać po powierzchni maty, ani po podłodze. Warto zainwestować w dobrą matę, ponieważ np. joga dla kręgosłupa to zaawansowane ćwiczenia najważniejszego odcinka naszego ciała, przy których należy zachować szczególną ostrożność.

Strój na jogę

Jeśli zastanawiasz się jaki strój do jogi wybrać, to polecamy przede wszystkim wygodne, ale przylegające do ciała ubrania. Joga dla początkujących, tak samo jak wspomniana joga dla kręgosłupa, to różnorodne ćwiczenia, które wymagają skupienia i obserwowania własnego ciała. Luźne dresy i za duże koszulki nie ułatwią, a wręcz będą utrudniać zajęcia. Dodatkowo joga dla kręgosłupa wymaga dużej ruchliwości górną częścią ciała, więc obszerna i luźna koszulka będzie nieestetycznie się unosić i może za dużo odsłonić. Wybierz legginsy i przylegającą bluzkę na ramiączkach, a nie będziesz żałować.

Chcesz uczestniczyć w zajęciach, gdzie relaks jest połączony z aktywnością, która na dobroczynne działanie na całe ciało i umysł? Wybierz kurs jogi. Warszawa jest miastem, w którym możesz liczyć na pomoc profesjonalistów, ale kursy jogi znajdziesz w całym kraju.