Gdzie szukać nowego domu na sprzedaż w Warszawie?

Planując zakup nowego domu w Warszawie warto dobrze rozeznać się na rynku nieruchomości i przyjrzeć się wszystkim inwestycjom realizowanym obecnie przez deweloperów. Na decyzję zakupową powinny wpłynąć nie tylko preferowana okolica, spokojne sąsiedztwo, określony metraż czy standard wykończenia, ale też reputacja dewelopera którego praca wpływa bezpośrednio na ostateczną realizację nieruchomości. Gdzie szukać nowych domów na sprzedaż w Warszawie i jak znaleźć najlepszego dewelopera?

Gdzie szukać deweloperów i nowych inwestycji w Warszawie?

Poszukiwanie nowych domów większość osób rozpoczyna od internetu, przeglądając realizowane inwestycje w interesującej ich okolicy. Portale ogłoszeniowe są dobrym punktem startowym, ale nie warto bazować na nich ostatecznej decyzji zakupowej – wiele ofert nie trafia na portale ogłoszeniowe, a same zamieszczane ogłoszenia często nie są wystarczająco szczegółowe by dać kompleksowy wgląd w realizowaną inwestycję. Z portalu ogłoszeniowego warto więc przejść na stronę dewelopera i sprawdzić szczegóły realizowanej inwestycji oraz poprzednich projektów zakończonych przez dewelopera.

Wartościowym miejscem poszukiwania nowych domów na sprzedaż w Warszawie są agencje nieruchomości, które pośredniczą w poszukiwaniu idealnej lokalizacji i zdobywają wszystkie niezbędne informacje o inwestycji w Twoim imieniu. Pośrednicy z agencji pobierają prowizję za pomoc w znalezieniu i procesie zakupu nowej nieruchomości.

Dobrym pomysłem na znalezienie informacji o inwestycjach i deweloperach są targi mieszkaniowe organizowane regularnie w Warszawie i dające deweloperom szansę na zaprezentowanie swoich projektów. Poszukiwanie ofert bezpośrednio u źródła ma wiele zalet – dowiadujemy się nie tylko o obecnych i planowanych inwestycjach w różnych okolicach, ale też poznajemy bliżej samego dewelopera, możemy porównać jego inwestycje z konkurencją oraz nawiązać pierwszy kontakt z przedstawicielami handlowymi. Jeśli któraś z inwestycji spotka się ze szczególnym zainteresowaniem, od przedstawiciela handlowego wyciągniemy znacznie więcej informacji niż np. z ogłoszenia w internecie czy pośrednika w agencji nieruchomości.

Sprawdź swojego dewelopera – na co zwracać uwagę szukając nowego domu

Bez względu na to, czy szukasz nowej nieruchomości w sieci czy bezpośrednio przez przedstawiciela handlowego, zawsze staraj się zdobyć o niej jak najwięcej informacji. W przypadku ogłoszeń znajdziesz nieco mniej informacji, więc konieczne może być dodatkowe przeszukanie strony internetowej dewelopera oraz for internetowych, na których byli klienci będą wypowiadali się na temat jego poprzednich inwestycji.

Współpracując z handlowcem dopytuj o wszystkie szczegóły związane z realizacją inwestycji – planowane terminy, zalety okolicy, potencjalne problemy i atuty nieruchomości. Jego rolą jest sprzedaż inwestycji, ale też pozyskanie zainteresowania klientów oraz najlepsze reprezentowanie dewelopera, dlatego kontakt z handlowcami jest zawsze ważny i wnosi wiele informacji do procesu zakupu inwestycji.

Rozglądając się za domem w okolicach osiedla Zawady czy Wilanowa napotkasz wiele ofert nowych i kończonych już inwestycji, ale nawet w obrębie jednej okolicy możesz trafić na mniej lub bardziej interesujące z Twojego punktu widzenia inwestycje. Jedną z nich nowe osiedle Cicha Dolina, wyjątkowe kameralnie ulokowane domy szeregowe. Zbierając najważniejsze informacje o każdej z nich łatwiej podjąć ostateczną decyzję. Nie ograniczaj się do jednego źródła ofert nieruchomości – sprawdź portale ogłoszeniowe by zawęzić listę poszukiwań, przeczesz strony deweloperów by dowiedzieć się więcej o konkretnej inwestycji, odwiedź targi mieszkaniowe by na żywo zapoznać się z ofertą deweloperów i ich przedstawicielami handlowymi, a ostateczną decyzję opieraj o porównanie  najkorzystniejszych, najlepiej dopracowanych ale i gwarantujących najlepszy stosunek jakości do ceny ofert.