Duet fotograf + kamerzysta czy dwóch współpracujących specjalistów?

Ślub jako najważniejsze wydarzenie w życiu młodej pary zasługuje na utrwalenie nie tylko w formie zdjęć, ale również  filmu. Aby wszystkie ważne momenty zostały uwiecznione na zdjęciach lub filmie, warto zatrudnić profesjonalistów, którzy gwarantują utrwalenie wszystkich najpiękniejszych chwil takich jak: 

  • złożenie przysięgi małżeńskiej, 
  • założenie obrączek, 
  • toasty, 
  • pierwszy 
  • taniec, 
  • krojenie tortu weselnego, 
  • oczepiny. 

Powodów zatrudnienia specjalistów w osobie fotografa i filmowca jest wiele, ale najważniejszym z nich jest stworzenie rodzinnej pamiątki na wiele lat. 

fotografia ślubna

Dlaczego warto wybrać film i zdjęcia ze ślubu oraz wesela?

Film i zdjęcia ze ślubu oraz wesela są pamiątką dla całej rodziny na długie lata, jak nie na pokolenia. Warto je pokazać rodzinie w trakcie spotkań w gronie najbliższych, a także po latach dzieciom i wnukom, szczególnie w obecnych czasach, gdy profesjonalny filmowiec może stworzyć kreatywne dzieło, pełne prawdy i emocji. Zdjęcia ze ślubu umożliwią zarejestrowanie kluczowych momentów najważniejszego dnia w życiu młodej pary. 

Podjęcie decyzji o wykonaniu zdjęć i filmu ze ślubu i wesela daje możliwość uchwycenia nie tylko obrazów, ale również dźwięków i ruchu, które towarzyszą temu wydarzeniu. Dzięki temu można zarejestrować składanie przysięgi ślubnej w kościele, zakładanie obrączek, pierwszy pocałunek, przemowę rodziców, toasty i pierwszy taniec. Film daje wiele możliwości w zakresie uchwycenie ruchu i dźwięku. 

Efektem zatrudnienia profesjonalnego filmowca będzie zmontowanie poszczególnych kadrów i stworzenie w ten sposób filmu, prezentującego historię młodej pary. To pozwoli państwu młodym zobaczyć te momenty z wesela, które im umknęły, na przykład: przygotowania do wesela panny młodej i towarzyszących jej druhen oraz wiele innych. 

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistów do wykonania zdjęć i filmu z wesela??

W poszukiwaniu specjalistów do wykonania zdjęć ślubnych i filmu warto kierować się ich portfolio. Przykładowe realizacje tego rodzaju zadań zamieszczone na stronie internetowej  bardzo ułatwią młodej parze wybór i podjęcie decyzji o wyborze właśnie tego fotografa lub kamerzysty. 

Warto dobrze zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami, aby ocenić, czy gwarantują oni stworzenie materiału na najwyższym poziomie. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku ślubu i wesela niczego nie można powtórzyć, a specjalista w dziedzinie fotografii i filmu gwarantuje stworzenie pięknej pamiątki. 

Trzeba liczyć się z tym, że dobrze wykonane zdjęcia i nakręcony film muszą wiązać się ze sporymi kosztami finansowymi, co zapewnią młodej parze profesjonaliści wykorzystujący w swojej pracy najwyższej jakości sprzęt i materiały do wykonania zdjęć i filmu. 

Poza tym kamerzysta i fotograf nie kończą swojej pracy wraz z zakończeniem uroczystości. Dużo czasu zajmie im wybranie i obróbka zdjęć oraz filmu. Fotograf na wesele z Krakowa poświęca jeszcze jeden dzień na wykonanie plenerowej sesji ślubnej. Po decyzji młodej pary o skorzystaniu z usług filmowca i fotografa warto rozważyć, czy do tych zadań wybrać jedną firmę czy dwa różne podmioty. 

fotograf ślubny

Współpracujący czy rywalizujący ze sobą ze sobą specjaliści na weselu – którą opcję wybrać?

Zatrudnienie współpracujących ze sobą artystów, którzy zajmą się zrobieniem filmu oraz zdjęć ze ślubu i wesela gwarantuje młodej parze uzyskanie materiału jednorodnego stylistycznie i tematycznie, spójnego pod każdym względem, zawierającego wszystkie najistotniejsze momenty, emocje tego ważnego w ich życiu wydarzenia. 

Wybierając jedną firmę można bardziej ograniczyć koszty niż w przypadku wyboru dwu różnych firm. Poza tym współpraca z dwoma specjalistami reprezentującymi jedną firmę jest zdecydowanie łatwiejsza pod względem logistycznym i daje gwarancję bezkonfliktowej współpracy obu osób. Można uniknąć w ten sposób kłótni i pretensji o ustawienie nie w takim miejscu sprzętu, czy o wejście w kadr w nieodpowiedniej chwili. 

Wesele jest wyjątkowym wydarzeniem dla młodej pary, której zależy na tym, aby wszystko odbyło się w dobrej, pełnej życzliwości atmosferze, bez niepotrzebnych sporów i nieporozumień. Nieprofesjonalne zachowanie dwóch rywalizujących ze sobą specjalistów nie sprzyja stworzeniu udanych zdjęć i filmu, który będzie spełnieniem marzeń państwa młodych. 

Najlepszy fotograf ślubny będzie współpracował z filmowcem w celu uzyskania idealnego materiału, będącego pamiątką na wiele lat.