Wyjazdy integracyjne na narty i ich rola

W wielu firmach i placówkach regularnie organizowane są wyjazdy integracyjne. Nastawione na rozrywkę, odpoczynek i relaks wypady służą nie tylko pracownikom, ale i całej firmie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wypoczęci i zrelaksowani pracownicy są po prostu bardziej wydajni.

Co więcej, do pracy wracają z nowymi pomysłami, nierzadko bardziej zaangażowani w politykę ogólną swojej firmy.

Nic więc dziwnego, że wielu managerów i kierowników decyduje się na rezerwowanie choćby krótkiego pobytu w przyjemniej, nadmorskiej miejscowości lub klimatycznej wiosce w górach. Tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę cały szereg zalet, które takowe wypady ze sobą niosą.

 

Zalety wyjazdów integracyjnych

W wyjazdach integracyjnych chodzi przede wszystkim o odpoczynek. Pierwszą ich zaletą jest więc możliwość oderwania się od obowiązków, odrobina relaksu, rekreacji i wypoczynku. Zespół pracowników, który na co dzień rozwiązuje liczne problemy, stawia czoła kolejnym wyzwaniom i wypełnia obowiązki służbowe, w trakcie tego rodzaju wypadu może w końcu wspólnie spędzić czas po prostu rozmawiając i dobrze się bawiąc. Poznawanie nowych miejsc, zwiedzanie i miła atmosfera, to w końcu gwarancja udanego wypoczynku.

Wbrew pozorom, wyjazdy integracyjne to również zwiększenie lojalności pracowników. Jako, że odbierany jest ono na zasadzie nagrody za ciężką pracę i dobre wyniki osiągane przez firmę – uczestnicy mają poczucie bycia docenionymi. A stąd już prosta droga do jeszcze większych chęci i zaangażowania w codzienne obowiązki. Umiejętnie zaplanowany wyjazd integracyjny przekłada się więc na identyfikację z polityką firmy i wzmożoną pracę nad jej sukcesem na rynku.

Wspólne spędzanie czasu wpływa również na zmniejszenie narastającego w pracy stresu. Daje też możliwość rozwiązania ewentualnych konfliktów. To bardzo ważne. Nierzadko zdarza się bowiem, iż w firmie brakuje dobrej atmosfery, skutecznej komunikacji między kolejnymi pracownikami i bezkonfliktowego rozwiązywania problemów. Niestety, taki stan rzeczy znacząco wpływa na efektywność danego przedsiębiorstwa. Nieporozumienia w grupie są tym, co negatywnie odbija się na dobrych wynikach, polityce firmy i ogólnych jej założeniach. A wyjazd integracyjny, a co za tym idzie, swobodne spędzenie wolnego czasu, luźne rozmowy i miłe doświadczenie są tym, co na nowo może scalić grupę.

wyjazdy narciarskie austriaNie inaczej jest zresztą w przypadku redukcji stresu. Wiadomym jest, że rynek pracy to bardzo stresujące i obciążające miejsce. Pracownicy ciągle na nowo muszą dostosowywać się do różnego rodzaju wymagań i zaleceń. To rodzi w nich napięcie. Jest to szczególnie zauważalne wśród pracowników wyższego szczebla. Relaks i wypoczynek jest więc tym bardziej wskazany.

 

Wyjazdy integracyjne na narty i ich rola

Szczególną formę wyjazdów integracyjnych stanowią te, które nastawione są na konkretny cel. Oczywiście taki, który niesie ze sobą sporą dawkę przyjemności i rozrywki. Przykładem mogą być wypady w góry połączone z nauką jazdy na nartach. Tu pojawia się jednak kwestia organizacyjna. Najlepiej zlecić takową zewnętrznej firmie, która zadba o wszystkie szczegóły i pomoże nam dopiąć grafik.

Wspomniana firma nie tylko przygotuje dla nas kompleksowy program narciarskiej imprezy firmowej, ale też zapewni wybór zakwaterowania. Na stałe współpracuje bowiem z ośrodkami o zróżnicowanym standardzie. Od nas zależeć będzie więc czy zdecydujemy się na zwykły pensjonat, czy może na elegancki i komfortowy hotel.

Wyjazd firmowy połączony ze szkoleniem narciarskim, który proponuje rajsport-beskidy.pl, to zresztą całkowite podporządkowanie się pod wymogi zlecającego. Do wszystkich zgłaszających się tu grup stosuje się indywidualne podejście. To sprawia, że charakter wyjazdu, jego intensywność i ogólna atmosfera zawsze zależne są od konkretnych uczestników.

Wśród przykładowych propozycji firmy znajdują się kolejno: nauka jazdy na nartach, nauka jazdy na snowboardzie, nauka podchodzenia na skiturach, nocny trekking po górach z czołówkami, impreza góralska z kapelą, kulig z ogniskiem, kiełbasą i grzańcem, skutery śnieżne, uroczysta kolacja czy zwiedzenie jaskini z przewodnikiem. Jak widać, możliwości jest całe mnóstwo. Wszystko zależy od charakteru wyjazdu i samych uczestników.