Warszawa – co warto obejrzeć w stolicy Polski?

Warszawa jest tętniącą życiem metropolią, gdzie trudna historia łączy się z nowoczesnością. Stolica Polski oferuje turystom wiele atrakcji w postaci zabytków, muzeów, parków i innych fascynujących miejsc. To ważny ośrodek naukowy, kulturalny, gospodarczy i polityczny, gdzie znajduje się siedziba Prezydenta RP i Rady Ministrów. Oto największe atrakcje Warszawy, które powinni zwiedzić turyści przybywający do tego jednego z najprężniej rozwijających się miast Europy.

Łazienki Królewskie – klasycystyczny pałac na wyspie

Łazienki Królewskie są jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo – ogrodowych założonych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Stworzył on z nabytego od Stanisława Lubomirskiego zwierzyńca letnią rezydencję. Obecnie na powierzchni 80 hektarów znajduje się wiele ciekawych do zwiedzania zabytków takich jak: centralnie położony Pałac na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, Pałac Myślewicki, Amfiteatr. Park jest chętnie odwiedzanym przez turystów i warszawiaków miejscem odpoczynku. W Pałacu na Wyspie w czasach oświecenia odbywały się słynne obiady czwartkowe, w których uczestniczyli słynni poeci, pisarze i osobistości tamtej epoki. Na jego terenie można podziwiać obrazy, stanowiące niegdyś królewską kolekcję. Spacer alejkami wśród kwiatowych ogrodów i podziwianie łabędzi, kaczek i wiewiórek jest niezwykłym doświadczeniem.

Warszawska Starówka

Warszawska Starówka została niemal całkowicie zniszczona w czasie II wojny światowej. Została odbudowana wysiłkiem warszawiaków i całego narodu w ciągu zaledwie pięciu lat. Wszystkie kamieniczki podziwiane dzisiaj przez turystów są efektem rekonstrukcji tej dzielnicy miasta. Jej centralną częścią jest plac Zamkowy z kolumną króla Zygmunta III Wazy oraz monumentalny Zamek Królewski. Na Rynku Starego Miasta znajduje się pomnik Syrenki, która jest symbolem miasta. Turyści mogą podziwiać pełne uroku kamieniczki, ukazujące romantyczne oblicze Warszawy. Barbakan z XVI wieku stanowi granicę starej części miasta.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego jest wyjątkowym miejscem nie tylko dla mieszkańców stolicy, ale również dla wszystkich Polaków. To wyjątkowe miejsce, które pozwala zrozumieć trudną historię miasta, nowoczesne, interaktywne ukazujące akcję „Burza”, której celem było wyzwolenie stolicy z rąk niemieckich okupantów. Dokumentuje najważniejszą i jednocześnie jedną z najbardziej tragicznych kart historii Warszawy przy pomocy technik audiowizualnych. Turyści mogą podziwiać niezwykle sugestywne obrazy wzbogacone o efekty dźwiękowe i świetlne, co pomaga współczesnym zrozumieć wydarzenia tamtych tragicznych dni, a także powojenny terror wprowadzony przez komunistów.

Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie jest miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć ze względu na unikalny w skali kraju zespół pałacowo – parkowy. Stanowił on niegdyś letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego. Został wzniesiony w XVII wieku i pomimo wielu wieków trudnej historii miasta miejsce to zachowało swoją oryginalną formę. Wielką atrakcja jest Królewski Ogród Światła. Otoczenie pałacu rozświetlone jest wtedy tysiącem świateł.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik jest niezwykłym miejscem dla turystów i mieszkańców Warszawy. Można tu zwiedzić 6 interaktywnych wystaw stałych, a także planetarium i wystawy czasowe. Na młodych naukowców czekają laboratoria edukacyjne, które pozwalają poznawać prawa nauki dzięki samodzielnie przeprowadzonym doświadczeniom. Atrakcją są tu także filmy popularnonaukowe i edukacyjne oraz warsztaty i pokazy. Centrum Nauki Kopernik należy do największych tego typu instytucji nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Jak znaleźć dobry nocleg w Warszawie?

W momencie planowania wycieczki do Warszawy należy rozejrzeć się za noclegami w stolicy. W tym celu warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej fajnewczasy.pl, w której znajdziemy różnorodnych ofert noclegów w Warszawie. Można w niej znaleźć apartamenty, hotele, hostele, motele, dworki, schroniska młodzieżowe, wille, mieszkania, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie i pobyt w stolicy zaliczy do udanych.