W jakiej formie otrzymuje się zdjęcia ślubne?

Zdjęcia ślubne możemy obecnie otrzymać w najróżniejszej formie. Dotyczy to zarówno ich rodzaju (tradycyjne, cyfrowe), jak i możliwości ich zapakowania do odbioru (nieograniczone). Nie musimy dziś poprzestawać na kilku- kilkunastu odbitkach, które niczym nie różnią się od tysięcy innych zdjęć Młodych Par. Jakie zatem formy otrzymywania zdjęć ślubnych oferuje nam technologia XXI wieku?

Zdjęcia ślubne na pendrive

To dzisiaj standardowe rozwiązanie, w dodatku z możliwością wykonania na nim specjalnego, spersonalizowanego grawera. Obecnie dostępne na rynku pendrive’y mogą wyglądać naprawdę fantazyjnie, dzięki czemu coraz lepiej sprawdzają się jako prezent. Coraz popularniejszym, i naprawdę fantastycznym pomysłem jest zapakowanie zdjęć ślubnych wykonanych w tradycyjnej, drukowanej formie wraz z pendrive’m do specjalnie udekorowanego, drewnianego pudełka, które może zrobić na Młodej Parze naprawdę wspaniałe wrażenie.

Zdjęcia ślubne, przechowywane na pendrive, mają to do siebie, że w przypadku, gdy rezygnujemy z wykonania albumu, koszty usługi stają się nieco niższe, a jeśli rezygnujemy nie tylko z wykonania albumu, lecz też i ze zdjęć drukowanych w ogóle, cena usługi spada jeszcze bardziej.

Popularne pakiety fotografii ślubnych obejmują zazwyczaj 250 do 400 zdjęć. Pamiętajcie jednak, że nawet jeśli nie chcecie sami koniecznie drukować wszystkich otrzymanych zdjęć, zadbajcie o to, by te na nośniku były należycie zabezpieczone. Skopiujcie je na inny, zapasowy nośnik lub wrzućcie w chmurę.

Zdjęcia ślubne w chmurze

Fotograf może wgrać gotowe pliki na chmurę. Wrzucenie plików na chmurę może być płatne, albo i nie. Jeśli macie konto na Gmailu, otrzymujecie wówczas 15 GB miejsca w chmurze za darmo. Dobrym rozwiązaniem jest założenie oddzielnego konta, na którego chmurze takie zdjęcia będzie można przechowywać. Jest to szczególnie ważne, gdy sami na co dzień pracujecie w chmurze i część jej miejsca jest już zajęta. Rozwiązanie to nie sprawdzi się, gdy pliki ze zdjęciami ślubnymi przekraczają 15 GB. Wówczas, jeśli nie chcecie płacić za dostęp do chmury, rozważcie inny wariant odbioru zdjęć. Możecie je odebrać np. na pendrive’ie, po czym sami dla bezpieczeństwa rozdysponować na kilku darmowych chmurach.

Zdjęcia w tradycyjnym albumie

Klasyczny album ślubny to pamiątka kultowa. Nie poddaje się ona wpływom technologii – zdjęcia nie znikną w wyniku awarii komputera, formatowania nośnika zewnętrznego i nie tracimy do nich dostępu, gdy zapomnimy hasła do chmury. W dodatku są one dostępne w każdej chwili, nie trzeba włączać żadnego sprzętu, by je przejrzeć, a chwile spędzone razem z najbliższymi na przeglądaniu zdjęć z albumu ślubnego, siedząc na kanapie, to chyba najpiękniejszy czas. Obecnie album ślubny może być zaprojektowany albo przez fotografa (tak, nadal wielu fotografów ma taką usługę w ofercie), albo przez Was – macie wpływ na to, jakie zdjęcia ostatecznie pojawią się w albumie. Wykonanie dobrego albumu ślubnego zabiera oczywiście nieco czasu, przez co czas oczekiwania na zdjęcia może się przedłużyć, lecz nie warto z niego rezygnować. Taka forma pamiątki przetrwa długie lata, zwłaszcza jeśli jest profesjonalnie wykonana.

Fotograf na ślub Warszawa

Profesjonalne fotografie tylko u najlepszych

Nie wiecie jeszcze, kto będzie wykonywał Wasze zdjęcia ślubne? Koniecznie zajrzyjcie na stronę moment.com.pl, na której swoje bogate portfolio prezentuje Grzegorz “Moment” Płaczek. Jest to polecany przez wiele Młodych Par fotograf na ślub w Warszawie. Pięknie wykonane fotografie, wraz z bogatą ofertą to doskonały wybór. W końcu najpiękniejsze dni powinni uwieczniać tylko najlepsi.