Pielęgnacja podłóg w biurowcachPielęgnacja podłóg w biurowcach

Piękna zadbana podłoga w biurze? To zadanie trudne do wykonania. W końcu nawet w niewielkiej firmie każdego dnia przewija się naprawdę wiele osób. Łatwo też o to, aby wylać na podłogę kawę lub upuścić odrobinę sałatki lub innego jedzenia podczas wybierania się na przerwę na lunch lub drugie śniadanie.

Niestety często przetarcie powierzchni w takich sytuacjach papierowym ręcznikiem rzadko przynosi oczekiwane skutki. Jak temu zaradzić i co zrobić, aby zadbać odpowiednio o podłogę w biurze? Jakie metody warto stosować i czy warto zabierać się za to samodzielnie, czy może jednak lepiej zatrudnić wsparcie w postaci firmy sprzątającej, która zajmie się tym fachowo? Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji podłóg w biurowcach. 

Różne typy podłóg, to różne potrzeby pielęgnacyjne

W biurowcach można spotkać się z różnym rodzajem wyposażenia oraz z różnymi stylami wykończenia wnętrz. Niektóre są utrzymane w stylistyce bardzo klasycznej i typowo biurowej, inne z kolei prezentują się bardziej designersko i nowocześnie. Raz pojawiają się w nich meble bardzo masywne i okazałe, a czasami lekkie i nowoczesne konstrukcje łączące w sobie różne materiały, takie jak drewno, metal i szkło. Różnorodność widoczna jest również na podłogach. Najczęściej pojawiają się na nich wykładziny oraz różnego rodzaju płytki, a także panele. Kiedyś bardzo popularne linoleum obecnie raczej zarezerwowane jest dla korytarzy i hal w zakładach przemysłowych, a nie dla pomieszczeń biurowych.

profesjonalne sprzątanie warszawaRzadziej spotkać można podłogi z prawdziwego drewna, ale obecnie dużą popularnością cieszą się również winylowe panele, które mogą je z powodzeniem imitować.

Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele i należy pamiętać, że to, jaki rodzaj podłogi jest w biurze, ma ogromne znaczenie podczas jej pielęgnacji.

Każdy materiał ma swoje wymagania oraz potrzeby. Dlatego warto nie wybierać środków do czyszczenia, które będą uniwersalne, lecz postawić na specjalistyczne detergenty dopasowane do danego rodzaju. 

Na szczęście obecnie wybór zarówno środków czyszczących, jak i urządzeń do sprzątania jest naprawdę ogromny. Producenci oferują preparaty dopasowane do drewna, do kafelków, marmuru oraz innych kamieni naturalnych, a także do paneli i parkietu, wykładzin o różnej gęstości włosia i wielu, wielu innych. Tak szeroki wybór pozwala na idealne dopasowanie detergentu w taki sposób, aby był on jednocześnie wystarczająco silny i skutecznie pozwolił na pozbycie się wszelkich plam oraz zabrudzeń, a także jednocześnie nie powodował żadnych uszkodzeń powierzchni w postaci odbarwień czy innych zniszczeń.

Jednakże należy pamiętać, że ogromny wybór ma też swoje wady. Osoby, które nie są specjalistami w tym temacie na pewno będą miały spory problem z wyborem odpowiedniego środka i dopasowaniem go do konkretnego rodzaju podłogi lub wykładziny. Dlatego, zamiast ryzykować samemu i zniszczyć piękną podłogę w biurze przez swoją pomyłkę, warto zdecydować się zostawić tę kwestię w rękach prawdziwych specjalistów z tej dziedziny. 

Zaufaj profesjonalistom specjalizującym się w sprzątaniu biur 

warszawa firma sprzątającaPrzedsiębiorstwa oferujące usługi sprzątania biur dla firm są różne.

W tej kwestii należy dobrze się zastanowić nad wyborem i najlepiej zdecydować się na takie przedsiębiorstwo, które będzie miało naprawdę szeroką ofertę oraz będzie wykorzystywało do sprzątania produkty znanych i cenionych marek.

Ważny jest oczywiście także sprzęt, który w miarę możliwości powinien być nowoczesny i przede wszystkim bardzo profesjonalny, dopasowany do sprzątania dużych powierzchni.

W takim przypadku nie wystarczy zwykły domowy odkurzacz czy mop, aby zapewnić pracownikom idealną czystość w biurze, warto postawić na naprawdę profesjonalne urządzenia, które pozbędą się nie tylko brudu, ale także roztoczy i bakterii i grzybów, które mogą rozwijać się w różnych zakamarkach biura i powodować obniżenie komfortu pracy osób, które w danym pomieszczeniu przebywają każdego dnia po prawie osiem godzin. 

Nowoczesne firmy sprzątające – takie jakCzysto– oferują bardzo szeroki zakres usług. Od standardowego sprzątania regularnie kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie, w zależności od potrzeb zleceniodawcy, poprzez czyszczenie i pranie wykładzin i pielęgnację podłóg, aż po profesjonalne mycie okien. Wszystkie te czynności mogą być wykonywane jednorazowo lub cyklicznie, co umożliwia dopasowanie oferty do swoich potrzeb.