Krótka czy długa firana do kuchni

Zalet firanek można wymieniać wiele i nic dziwnego, że mimo wielu innych rozwiązań, jak żaluzje lub rolety, są nadal modne i popularne.

Firanki – niezastąpione w każdym mieszkaniu 

Firanki spełniają wiele funkcji – są wspaniałym elementem dekoracyjnym, jaki również ochroną wnętrz mieszkania przed słońcem i światłem ulicznych latarni.

Rozwiązanie to jest niezastąpione, gdy okna mieszkania są duże, a sąsiedzi lub przechodnie natarczywie zerkają do domu – firany pozwalają wówczas chronić prywatność domowników. Firanki doskonale dopełniają wnętrza i stanowią jeden z najlepszych elementów dekoracyjnych. Dzięki nim mieszkanie zyskuje na wyglądzie, wnętrza stają się estetyczne i niezwykle przytulne.

Firany sprawdzają się w każdym pomieszczeniu – pokoju dziennym, sypialni lub kuchni. Ich uniwersalny charakter sprawia, że decydują się na nie młodzi, jak i osoby starsze – klasyczny wygląd i elegancja sprawiają, że firany nadają się bez wątpienia dla każdego.

Firany w kuchni – eleganckie, modne i praktyczne rozwiązanie 

Firanki w kuchni są bardzo pomysłowym rozwiązaniem, które wspaniale dopełnia wnętrza pomieszczenia. Kuchnia to miejsce, w którym wiele osób spędza naprawdę dużo czasu i ważne, aby było urządzone stylowo i wedle gustu domowników.

W wielu mieszkaniach kuchnia połączona jest z jadalnią i pokojem dziennym – wówczas bardzo istotny jest jej wygląd, który powinien komponować się z wystrojem innych pomieszczeń.

Idealna aranżacja wnętrz może poprawić komfort przebywania w mieszkaniu i samopoczucie domowników. Kuchnia powinna być miejscem przytulnym i zachęcającym, dlatego niezmiernie istotne są jej detale. Firanki do kuchni są wspaniałym rozwiązaniem, które bez wątpienia sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Element ten nadaje stylu i elegancji, dzięki czemu świetnie podkreśla charakter wnętrz.

Firany pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również są niesamowicie funkcjonalne – chronią wnętrza przed intensywnym słońcem, jak i wzrokiem przechodniów lub sąsiadów. Ich zaletą jest łatwe utrzymanie czystości, gdyż firanki bez problemu można prać w pralce. Firany są doskonałym rozwiązaniem, które zadowoli każdego miłośnika eleganckich i przytulnych wnętrz.

Rodzaje firan do kuchni – krótka czy długa?

Firany gotowe występują zazwyczaj w dwóch długościach – krótkiej i długiej, oczywiście w różnych wariantach jeśli chodzi o szerokość i długość. Wymiar okien w kuchni jest zazwyczaj uzależniony od wielkości mieszkania. W domach wielorodzinnych, pomieszczenie to jest z reguły nieduże, co równocześnie wpływa na wielkość okien.

W małych kuchniach, gdzie metraż kwadratowy jest niewielki,najlepiej sprawdzą się firany krótkie do kuchni.Ich najczęstsze wymiary wynoszą 400×145 cm lub 400×150 cm. Bardzo często można spotkać się z tzw. zazdrostkami, które charakteryzuje jeszcze mniejszy rozmiar, niż standardowych firan krótkich.

Zazdrostki wspaniale nadają się do bardzo małych okien, które w kuchniach wcale nie są rzadkością. Najczęstszy wymiar takich firanek to 30×150 cm lub 60×150 cm. Firany krótkie i zazdrostki idealnie komponują się w małą kuchnię, a ich klasyczny wygląd wspaniale dopełni wnętrze pomieszczenia.

krótkie firanki do kuchni

W mieszkaniach o dużym metrażu i domach jednorodzinnych kuchnia zazwyczaj jest sporym pomieszczeniem. Bardzo często połączona jest ona z jadalnią lub salonem – wtedy okien do ozdobienia firanami robi się naprawdę sporo. Wówczas możliwe jest zdecydowanie się na firany długie, jak i krótkie – wszystko zależne jest od wielkości okien i upodobań domowników. Najczęściej spotykany wymiar gotowych długich firan, to 140×250 cm lub 140×300 cm.

Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w dużych oknach, które w domach jednorodzinnych są nawet w kuchni. Firany pozwolą na eleganckie i modne dopełnienie wnętrz, sprawiając jednocześnie, że pomieszczenia staną się przytulne i ciepłe.

Firany – idealne rozwiązanie dla każdej kuchni 

Firanki do kuchni sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego metraż. Szeroki wybór rozmiarów pozwala na dobranie firan idealnie do wielkości okien w danym mieszkaniu. Oferta jest naprawdę szeroka, a produkty występują również w wielu różnych wzorach i kolorach.

Duży wybór pozwala na dobranie firan do upodobań i gustu każdego klienta. Ich uniwersalny wygląd i styl sprawiają, że firanki komponują się w każdym domu i wspaniale dopełniają wnętrza kuchni. Firany są doskonałą propozycją dla każdej osoby, która ceni sobie elegancję i dobry styl. Wielofunkcyjność firanek sprawia, że są one praktycznym rozwiązaniem i niosą ze sobą wiele korzyści.