Dlaczego warto postawić na meble medyczne polskiego producenta

Meble medyczne muszą spełniać najwyższe wymogi jakościowe i wpisywać się w standardy higieny obowiązujące nie tylko w szpitalach, ale i przychodniach, placówkach rehabilitacyjnych czy prywatnych gabinetach.

Całe wyposażenie, z jakiego korzysta się w branży medycznej musi gwarantować łatwe utrzymanie czystości, odporność na wodę i środki dezynfekujące oraz wieloletnią trwałość przy częstym, intensywnym użytkowaniu. Standardy takie spełnia wielu zagranicznych, ale i polskich producentów. Dlaczego warto korzystać z produktów rodzimych marek?

Polskie meble medyczne – wysoka jakość na krajowym rynku

Zalet kupowania polskich produktów można wymienić wiele, nie tylko w kategorii produkowanych lokalnie mebli medycznych. Wspieranie krajowej gospodarki i lokalnych producentów jest ogromnym plusem dla tych, którym często trudno konkurować ze znacznie większymi i bardziej wpływowymi zagranicznymi korporacjami. Meble medyczne rodzimych marek oferują podobną, jeśli nie wyższą jakość produktów, dają gwarancję trwałości i posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające zgodność z najwyższymi standardami branży medycznej. Jedyne, czego lokalnym markom brakuje to ogromne fundusze przeznaczane na promocję i reklamy, stąd ich meble są często mniej rozpoznawalne nawet na rynku rodzimym.

Dlaczego warto korzystać z produktów marek polskich? Nie tylko ze względu na chęć wsparcia lokalnych producentów, ale przede wszystkim z uwagi na obsługę, jaką gwarantują. Rozbudowana oferta produktowa, możliwość personalizacji i indywidualnego dopasowania poszczególnych elementów, wysokie przywiązanie do jakości wykonania oraz stały kontakt z klientem to tylko niektóre z cech szczególnych polskich producentów mebli medycznych.

wysokiej jakoście meble spzitalne

Tworzywa wykorzystywane w produkcji mebli medycznych

Wysoka jakość oferowana przez polskich producentów mebli medycznych nie jest wyłącznie marketingowym zapewnieniem marek. W praktyce realizuje się ją przez wykorzystanie sprawdzonych, niezawodnych i różnorodnych tworzyw gwarantujących w połączeniu trwałość produktu oraz spełniających wymogi sanitarne stosowane przez branżę medyczną. Wszystkie elementy wykorzystywane w tworzeniu łóżek szpitalnych, foteli zabiegowych, kozetek, taboretów czy innego wyposażenia gabinetów mają zapewniać łatwość w utrzymaniu higieny, wieloletnią trwałość oraz wysoką estetykę wykonania. Jaki materiały dają taki efekt?

Polscy producenci korzystają z kilku sprawdzonych rozwiązań dopasowanych do najwyższych standardów higieny w branży medycznej. Stal nierdzewna, lakier proszkowy i chromowane powłoki stosowane na powierzchni elementów stalowych zabezpieczają metal przed korozją, działaniem chemicznych środków dezynfekujących oraz działaniem promieniowania UV. W efekcie powierzchnie metalowe są gładkie, przystosowane do regularnej dezynfekcji i czyszczenia oraz łatwe do utrzymania w czystości i sterylności także na salach operacyjnych. Wykorzystanie drewna zamiast metalu nie zapewniłoby takiego poziomu bezpieczeństwa i trwałości.

W przypadku mebli tapicerowanych, poza elementami metalowymi, ważną rolę w utrzymaniu higieny odegra sama tapicerka. Materiały nieorganiczne, którymi pokrywane są siedziska foteli, taboretów czy kozetek są wykonywane w technologii bezszwowej i dopasowywane do mebla tak, by maksymalnie ograniczyć liczbę miejsc trudno dostępnych. W założeniu meble medyczne mają być łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji – mała liczba zagłębień, szwów i porów na powierzchni tapicerki eliminuje miejsca, w których mogłyby rozwijać się bakterie.

szpitalne meble

Jak znaleźć dobrego producenta mebli medycznych?

Poszukując wyposażenia do przychodni czy placówki medycznej należy przede wszystkim zwracać uwagę na posiadane przez producenta certyfikaty i atesty. Sprawdzeni polscy producenci z ugruntowaną pozycją na rynku i działający w branży już od kilku lub kilkunastu lat mają zwykle wiele certyfikatów potwierdzających jakość ich produktów, zgodność ze standardami branży i trwałość wykonywanych przez nich mebli. Wieloletnie doświadczenie w branży to kolejna kwestia, która może zwrócić uwagę i przekonać o wartości producenta – przez specyficzne wymagania, w branży medycznej utrzymają się jedynie najlepsi i jeśli polski producent zdołał utrzymać się na rynku przez wiele lat, zdobywając zaufanie klientów i konkurując z często większymi, zagranicznymi producentami, jego meble medyczne z pewnością spełnią wymagania każdej placówki.

Wielu polskich producentów sprzedaje swoje meble medyczne w sklepach internetowych, gdzie pokazanie zalet produktów i całego asortymentu jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze, niż w sklepach stacjonarnych. Z pomocą konsultantów dostępnych w sklepie online, wybór właściwego wyposażenia nie powinien być w żaden sposób utrudniony.