5 dowodów na najwyższą jakość polskich mebli medycznych

Meble medyczne polskich producentów prezentują najwyższe standardy bezpieczeństwa, posiadają wszelkie wymagane certyfikaty dla tego typu produktów.

Wdrożony na wszystkich etapach ich powstawania, od dostawy materiałów, przez produkcję, aż po gotowy produkt i jego serwisowanie System Jakości Urządzeń Medycznych ISO 13485:2016 skutkuje ofertą najwyższej klasy urządzeń na polski rynek. ISO 13485 jest międzynarodową normą dotyczącą wymagań, jakie stawia się przed wyrobami medycznymi w celu między innymi zagwarantowania ich najwyższej jakości, podniesienia bezpieczeństwa użytkowania, oferowania usług na najwyższym poziomie, ograniczenia reklamacji, większej konkurencyjności firmy i jej prestiżu.

System gwarantuje spełnienie wszystkich wymagań, gdyż podlega corocznemu audytowi nadzorującemu.

Popularność polskich mebli medycznych

Meble medyczne polskich producentów cieszą się dużym uznaniem. Spełniają one wymagania stawianych przez Ministerstwo Zdrowia oraz system ISO 13485 w procesie produkcji, dostawy materiałów i serwisowania.

Polskie firmy, do produkcji sprzętu medycznego stosują polimery nieorganiczne różnych kategorii, od takich, które mają sporadyczny kontakt z ludzkim ciałem, na przykład podczas rehabilitacji, czy działań profilaktycznych, poprzez polimery wykorzystywane do produkcji wyposażenia placówek służby zdrowia w postaci mebli medycznych.

Dzięki wykorzystywaniu tworzyw nieorganicznych do produkcji mebli medycznych są one trwałe, nie ulegają deformacji lub zniszczeniu na skutek działania sił mechanicznych, takich jak:

  • zginanie,
  • ściskanie,
  • zgniatanie.

Są również odporne na działanie środków dezynfekcyjnych lub chemicznych, tak często stosowanych w jednostkach służby zdrowia dla zachowania sterylności sprzętu medycznego. Poza tym są one wytrzymałe na działanie wysokiej temperatury, wody lub promieni rentgenowskich. Posiadają stałą twardość i nie zmieniają pierwotnego kształtu.

Z czego produkuje się meble medyczne?

Materiały wykorzystywane do produkcji mebli medycznych są dobrze tolerowane przez ludzki organizm i nie wywołują reakcji alergicznych oraz negatywnych ze strony układu immunologicznego. Do ich produkcji wykorzystuje się najnowocześniejszą technologię bezszwową, która zabezpiecza meble przed rozwojem i gromadzeniem się w nich bakterii i wirusów. Bezszwowa tapicerka uniemożliwia rozwój wszelkich drobnoustrojów typowych dla środowiska szpitalnego, dzięki czemu pacjenci unikają zakażeń i mogą czuć się bezpieczni. Pozwala to na zapewnienie wysokich standardów sanitarnych w placówkach służby zdrowia.

Dzięki polimerom nieorganicznym i metalom wykorzystywanym do ich produkcji, meble medyczne są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, mogą służyć pacjentom i personelowi służby zdrowia przez wiele lat. W tym celu pokrywa się je także farbą proszkową, która jest odporna na odpryski i korozję, a także zapewnia sprzętom estetyczny wygląd.

Producenci polskich mebli medycznych dokładają należytej staranności, aby w procesie produkcji unikać wszelkich elementów organicznych i łączeń produktów oraz nierównych powierzchni, które ze względu na rozwój w nich drobnoustrojów mogłyby w jakikolwiek sposób zagrozić bezpieczeństwu sanitarnemu pacjentów.

Gdzie mogą znaleźć się meble medyczne polskich producentów?

Meble medyczne polskich producentów mogą stanowić wyposażenie szpitali, przychodni, sanatoriów i domów opieki, jako elementy gabinetów lekarskich, zabiegowych, rehabilitacyjnych, dentystycznych, sal operacyjnych i dla pacjentów w szpitalach, czy domach opieki.

Fotel medyczny FoZa Dona w Warszawskim szpitalu onkologicznym

Zalety wybranych mebli medycznych

Niezbędnym elementem wyposażenia gabinetu medycznego i stomatologicznego są asystory, które produkowane są z różną ilością szuflad. Zaopatrzone są najczęściej w kółka, dzięki czemu gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale także mobilność produktu, nawet w trakcie wykonywania zabiegu przez lekarza. Asystor służy do przechowywania sprzętu medycznego lub stomatologicznego, wykorzystywanego w trakcie leczenia pacjenta. Możliwość wyboru produktu z różną ilością i wysokością szuflad pozwoli każdemu lekarzowi tak dopasować jego wersję, by była przystosowana do jego indywidualnych potrzeb. Wyposażenie jednego z modeli asystora w podnośnik pozwoli lekarzowi na natychmiastowy dostęp do narzędzi bez konieczności oddalenia się od znajdującego się na fotelu pacjenta.

Natomiast fotele medyczne do pobierania krwi, zabiegu lub badania zapewniają komfort pacjentowi, dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Oparcie, podłokietniki i zintegrowane systemy regulacji gwarantują dopasowanie fotela do wzrostu pacjenta.

W ofercie polskich producentów mebli medycznych znajdują się również taborety lekarskie do gabinetów medycznych, przychodni, gabinetów stomatologicznych i szpitalnych gabinetów zabiegowych, a także kosmetologicznych i fryzjerskich. Regulowana wysokość siedziska  i oparcia bez użycia rąk, zapewni komfort pracy lekarza i personelu medycznego oraz bezpieczeństwo pacjenta. Temu służy również podstawa na nogi i kółka dla łatwego przemieszczania się. Taborety lekarskie spełniają wszelkie wymogi sanitarne i użytkowe.

Produkty tego typu są wytrzymałe i odporne na odpryski, dlatego mogą służyć przez wiele lat. Meble medyczne obecnie posiadają wszelkie wymagane dla tego typu sprzętu certyfikaty. Polskie meble medyczne są produktami najwyższej jakości.